Kayak merkezleri kar bekliyor


Kartalkaya'da kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı
Türkiye'nin önde gelen kış turizm merkezlerinde sezon hazırlıklarını tamamlayan işletmeciler, yeterli kar yağışı olmasını bekliyor.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi'nde ve Bolu Kartalkaya'da görülen yağış sonrası kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.
 
Erzurum'da son yağışların ardından, Palandöken Kayak Merkezi'ndeki otellere yerli ve yabancı turistler erken rezervasyon yaptırdı.
 
Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Bayraktepe Kayak Merkezi'ndeki pistlerde kar kalınlığı 15 santimetre olarak ölçüldü.
 
Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi'nde etkili olan yağışın ardından kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.
 
Grand Kartal Otel Genel Müdürü Halit Ergül, karın erken yağmasına çok sevindiklerini vurgulayarak, "Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Pistlerimizi tamamen yeniden elden geçirdik. Kayak sezonunun açılmasıyla birlikte tatilcilerimiz Kartalkaya'da kayak yapmanın zevkine varacaklar" dedi.
 
Kocaeli'ndeki Samanlı dağlarının zirvesi olan Kartepe'deki The Green Park Kartepe Resort Oteli Kayak Tesisleri'nde de kar kalınlığı 15 santimetre civarında.
 
İstanbul'a en yakın kış sporları merkezi Kartepe'de zor, orta ve kolayderecede, uzunlukları 400 ile 3 bin 500 metre arasında değişen 14 kayak pisti bulunuyor.
 
Kayseri'de birkaç gündür etkisini hissettiren yağışlı hava, Erciyes Dağı'nın yüksek kesimlerinde gece kara dönüştü. Dağın 2 bin 400 metreden yüksek bölgelerinde kar kalınlığı 10-12 santimetreye ulaştı.
 
Konaklama tesislerinin bulunduğu kayak merkezi bölgesi ise henüz yağış almadı.

kaynak www.cnnturk.com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !